Incendiu puternic la Ghiroda. Pompierii au extras la timp șase butelii GPL

Peste 20 de incendii izbucnite în locuinţe, în Timiş, în doar două săptămâni

Pompierii din cadrul Detașamentelor 1 si 2 Timișoara au fost mobilizați, noaptea trecută, cu o autospecială de primă intervenție si comandă, o autospecială de serviciu, cinci autospeciale de stingere, o autoscară mecanică și un echipaj SMURD pentru stingerea unui incendiu izbucnit la o anexă gospodărească din comuna Ghiroda, strada Sinaia.

Incendiul s-a manifestat pe o suprafață de aproximativ 300 mp.

S-au autoevacuat patru persoane din locuință, una fiind evaluată medical după un atac de panică.

Pompierii au extras din interior șase butelii GPL.

În urma incendiului au ars materialele combustibile depozitate în anexă (lemn, unelte electrice) și mai multe păsări, dar și un câine.

Totodată, a fost afectat acoperișul locuinței pe aproximativ 25 mp.

Pompierii au stabilit că incendiul s-a produs, cel mai probabil, ca urmare a amplasării necorespunzătoare a mijlocului de încălzire fața de materialele combustibile (efect termic).

abonament renasterea banateana 1

CITEȘTE ȘI: Guvernul modifică Legea sănătății: Ce se schimbă pentru medici și pacienți

Imagine cu rol ilustrativ


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *