Turiști rătăciți într-o zonă sălbatică din Retezat. O femeie a căzut zeci de metri pe versant

Salvamont România. 31 de persoane au fost salvate de pe munte în ultimele 24 de ore

Salvamontiștii hunedoreni intervin sâmbătă pentru localizarea și căutarea unui grup de turiști rătăciți într-o zonă sălbatică a Masivului Retezat.

Potrivit Salvamont Hunedoara, este o acțiune în derulare a salvamontiștilor pentru localizarea și căutarea unui grup de turiști rătăciți din cauza vremii neprielnice într-o zonă sălbatică din partea de nord a Masivului Retezat.

O femeie din grup a suferit mai multe traumatisme după ce a căzut mai multe zeci de metri pe versantul pe care turiștii au încercat retragerea de pe munte.

O echipa de salvatori montani a Serviciului Salvamont a Consiliului Județean Hunedoara se deplasează, sâmbătă seara, în zonă pentru intervenție, conform Mediafax.

CITEȘTE ȘI: Accident teribil la Recaș: 7 victime, după ce mașina pompierilor voluntari a intrat în coliziune cu un autoturism


Opiniile exprimate în articolele publicate pe RENASTEREA.RO aparţin în exclusivitate autorilor! Comentariul dumneavoastră va fi publicat după ce va fi analizat de către un moderator.

DISCLAIMER

Atenţie! Postaţi pe propria răspundere!
Înainte de a posta, citiţi aici regulamentul: Termeni legali şi condiţii.

Lasă un răspuns

Adresa ta de email nu va fi publicată. Câmpurile obligatorii sunt marcate cu *