Au scăpat victoria printre degete >> CSM Bucureşti – Poli Timişoara 26-26 (10-15)

Handbaliştii alb-violeţi au condus pe aproape toată durata partidei din această seară cu CSM Bucureşti, dar s-au văzut egalaţi la ultima fază şi se întorc din capitală doar cu un punct.

Rezultatul final al confruntării a fost 26-26, după ce la pauză timişorenii au avut un avans de cinci goluri, 15-10.

Diferenţa maximă în favoarea grupării pregătite de Pero Milosevici a fost de şapte lungimi şi s-a consemnat în prima repriză la scorul de 8-1.

Gazdele au egalat pentru prima dată în minutul 56, când au făcut 24-24, scuturând plasa polistă şi în ultimele secvenţe, pentru 26-26, la atacul precedent, al timişorenilor, arbitrii fluierând joc pasiv şi eliminându-l pe Demis Grigoraş întrucât interul bănăţenilor a întârziat repunerea mingii.

Marcatorii trupei alb-violete au fost următorii: Grigoraş (5g), Fenici (5g), Lasica (5g), Timofte (4g), Chikovani (3g), Păiuş (2g), Pejovici (1g), Halcă (1g).