​Liga 2, play-off: ASU Poli Timișoara câștigă la ultima fază de joc (2-1 vs Dunărea Călărași). Protest inedit

ASU Politehnica Timişoara a învins, vineri, pe teren propriu, cu scorul de 2-1, echipa Dunărea Călăraşi, într-un meci din etapa a şasea a play-off-ului Ligii a 2-a, în care a marcat golul victoriei la ultima fază de joc (min. 90 + 3).
Marcatori: Ivanovici ‘32, Casado ‘90+3 / Alami ‘36.

Din minutul 44, Dunărea Călăraşi a jucat în zece, Acolatse fiind eliminat pentru un fault extrem de dur.

De menționat că meciul de pe „Dan Păltinișanu” a început cu un protest inedit al jucătorilor din Călărași. Aceștia au dat mingea poliștilor, iar în primul minut au refuzat jocul, din cauză că sunt neplătiți de cîteva luni. În acest timp, fotbaliștii lui Dan Alexa au pasat mingea în propria jumătate.